E1 Sertikasının anlamı nedir?

Bir sağlık sertifikası olan E1, mobilyanızın yapımında kullanılan ham maddenin kanserojen madde içermediğini göstermektedir. Bu nedenle mobilya alırken dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan biri de, aldığınız ürünün E1 sertifikası olup olmadığıdır.

Mobilya ham maddelerinden olan laminat ve MDF’lerde kimyasallar bulunmaktadır. Bu kimyasalların ölçülmüş ve sağlığımıza zarar vermeyecek düzeylerde olması gerekir. E1 sertifikası da bu ölçümlerden geçmiş ve uygun görülmüş malzemelere verilen, dünya standardı bir sertifikadır.

Sağlığınız bizim için önemli.

Sağlığımıza hepimiz  özen gösteriyoruz, yiyeceklerimizde, giysilerimizde sağlık standartlarına uygun şeyler seçiyor ve tüketiyoruz. Aynı özeni mobilyalarınızda da göstermemiz gerekir. Çünkü zamanımızın çoğunu ev ve ofislerimizde, kapalı alanlarda geçiriyoruz ve farkında olmadan mobilyalarımızın olduğu ortamlarda soluk alıp veriyoruz. Dünya Sağlık Örgütüne (WHO) göre, mobilyalarda kanserojen salınımı sağlayan kimyasal düzeyi yüksek ham maddeler olduğunda hepimiz uzun vadeli bir risk altında oluyoruz. Özellikle çocuklar.  E1 sertifikalı ürünler ise kontrol ve test edilmiş olduğu için kanser riski oluşturmamaktadır.

Mobilya seçerken dikkat

Mobilya alırken ölçülerine, tarzına, fiyatlarına göre seçim yapılır. Bu maddeler arasına mutlaka E1 Sertifikası kontrolünü ekleyelim. Ürünlerin açıklamalarını okuyalım ve sertifikasız ürünlerden lütfen uzak duralım. Daha ucuz mobilya almak isterken ileride sağlığımıza zarar verebileceğimizi unutmayalım, hem kendi sağlığımızı hem de çocuklarımızın sağlığını koruyalım. 

Adore Mobilya olarak, üretim sürecinde değerli çalışanlarımızın, sonrasında sizlerin sağlığı konusunda hassasiyet gösteriyoruz ve ürünlerimizin tamamında E1 Sağlık Normlarına uygun sertifikalı yonga levha kullanıyoruz.

Sağlıklı mobilyalar, sağlıklı hayatlar.